Вчора, 14 лютого 2017 року, відбулося 4 засідання комісії Громадської ради Волинської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань.

16754225_428686254176260_1909935428_n

На порядок денний було винесено 6 питань:

  • Про Програму матеріально-технічного забезпечення військових частин (установ), підрозділів правоохоронних органів, проведення заходів територіальної оборони та комплектування військових частин, мобілізацій в області;
  • Про стан використання приміщень історичної будівлі, яка ррозташована на вулиці Кафедральній у м. Луцьку та надана у користування Волинського технікуму Національного університету харчових технологій;
  •  Про підтримання петиції щодо економічної блокади тимчасово окупованих територій України;
  •  Про хід Реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області»;
  •  Про запропоновану Стеценко Г.С. концепцію реформування охорони здоров’я у Волинській області;
  •  Планування роботи комісії на 1-ше півріччя 2017 року.

На засіданні були присутні голова громадської ради при Волинській облдержадміністрації Олександр Волянюк, голова центру допомоги учасникам АТО Ярослав Мудрик, голова ГО «Євромайдан» українського народовладдя імені героїв «Небесної сотні» Г. Стеценко та членик комісії з гуманітарних питань громадської ради при Волинській облдержадміністрації.

Під час обговорення першого питання голова громадської ради при Волинській облдержадміністрації Олександр Волянюк розповів, що під час їхньої поїздки в зону АТО з головою центру допомоги учасникам АТО Ярославом Мудриком одним з питань, яке хвилювало командирів, була проблема відсутності деталей для ремонту техніки.

Під час доповіді про матеріально-технічне забезпечення військових частин Ярослав Мудрик говорив, що техніка не може витримувати 3 роки війни, вона виходить з ладу. Було повідомлено командирам, щоб ті надали список деталей, які потрібні для ремонту. Спочатку було звернення до волонтерів, але жодній волонтерській організації це не під силу. На ремонт було виділено всього 250 тисяч гривень.

«У 2016 на програму  ремонту техніки було виділено 15%. Більшість із цих коштів пішли на ремонт казарм, тому потрібно більше виділити  на самі деталі», - додав Олександр Волянюк.

Громадська рада вирішила взяти інформацію Ярослава Мудрика до відома, вияснити потреби військових і скласти кошторис та заслухати відповідальну за проект особу.

16753985_428686874176198_1902928101_n

Питання про стан використання приміщень історичної будівлі на вулиці Кафедральній комісія вирішила перенести на наступне засідання, щоб заслухати істориків, які б розказали про значення цієї будівлі.

Також комісія підтримала петицію щодо економічної блокади тимчасово окупованих територій.

Голова громадської ради Олександр Волянюк розповів, що вимогу ініціював голова ГО «Спілка власників зброї» Ігор Алексєєв. У петиції висувається вимога до Президента України, Прем’єр-Міністра України та Голови Верховної ради України, щоб вони підтримали економічну блокаду тимчасово окупованих територій. Петицію підтримало більше 13 громадських організацій.  За його словами, на момент створення матеріалів було перекрито два шляхи до тимчасово окупованих територій, до яких є 10 залізничних шляхів. Лише у напрямку Ясинуватої проходило близько 68 потягів, у яких 1700 вагонів. Вугілля в них лише 15 %.

Також голова центру допомоги учасникам АТО Ярослав Мудрик розповів про гуманітарну домогу, яку відправляє Рінат Ахметов.

«Допомога, яку відправляє Ахметов є нецільовою. Одна половина її йде людям, а інша виставляється на прилавках магазинів і продається в 3 рази дорожче», - говорить він.  

З його слів, цю допомогу ніхто не відслідковує і не перевіряє.

Також він сказав, що вугілля можна брати із Львівсько-Волинського вугільного басейну.

16790411_428686740842878_1004801820_n

Громадська рада взяла до відома інформацію члена комісії Сергія Новосада про хід реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

За його словами, проект реалізується з 2015 року та має реалізуватися 5 років до 2020 року. Після 2 років реалізації Субпроекту не помітно ніяких результатів. Його керівники лише отримують зарплату, на яку виділено 3% від загальної суми позики. Контроль за реалізацією проекту здійснює Світовий банк, а контроль з боку Міністерства охорони здоров'я у висновку Рахункової палати визнано недостатнім. Позику мають віддавати з 2020 по 2038 рік, а вже є понад 1,2 мільйона доларів штрафу за невикористання коштів. Із половини виділеної суми 66% використали на консультативні послуги та супроводження проекту.

Він розповів, що Світовий банк надав на реалізацію Субпроекту у Волинській області 30 мільйонів доларів США позики. Завдання Субпроекту передбачають реконструювання та здійснення капітального ремонту 86 об’єктів під амбулаторії загальної практики сімейної медицини, придбання медичних автомобілів, закупівлю обладнання для медзакладів первинного, вторинного і третинного рівнів, створення, впровадження й забезпечення технічної підтримки електронного реєстру хворих на серцеві недуги, проведення семінарів, науково-практичних конференцій та навчання за кордоном медичного персоналу. Окрім цього, передбачається проведення інформаційної компанії щодо профілактики захворювань серцево - судинної системи.

Сергій Новосад наголосив, що проведення закупівель за процедурами Світового банку, а не системою ProZorro, зменшує можливість конкуренції і не дозволяє прийняти участь у торгах більшої кількості учасників. Так, для закупівлі обладнання для діючих амбулаторій на більш ніж 600 тис. доларів зголосився тільки один учасник - ТОВ "Ілатанмед" (м.Київ). Також 50 тисяч доларів виділено на створення електронного реєстру пацієнтів у Волинської області, хоча Міністерство охорони здоров'я уже працює над створенням системи e-health, яка буде поширена на всю Україну. 

Насамкінець Громадська рада затвердила план роботи комісії на 1-ше півріччя 2017 року.