17 лютого, відбулося 3 засідання комісії Громадської ради Волинської обласної державної адміністрації з питань промисловості, будівництва транспорту, зв’язку, містобудування, ЖКГ та інфраструктури.

На порядок денний було винесено 4 питання:

- Про проблему сміттєвої переробки на Волині та утилізацію сміття;

- Про обговорення рейтингу довіри місцевих жителів до забудовників Волині, знаходження шляхів вирішення проблем з будівництвами, які містять порушення;

- Про підвищення тарифів на проїзд у міських маршрутних таксі;

- Про делегування члена комісії до тимчасово-кадрової комісії.

На засіданні були присутні голова громадської ради при Волинській облдержадміністрації Олександр Волянюк, голова комісії Назар Романюк та члени комісії з питань промисловості, будівництва транспорту, зв’язку, містобудування, ЖКГ та інфраструктури.

 16810621_433402823704603_1037968473_o

Основну увагу комісія приділила питанням про переробку сміття та підвищення тарифів на проїзд.

Голова комісії Назар Романюк розповів про проблему переробки сміття:

«Складається враження, що ми живемо в Африці, а не в центрі Європи. Дуже складна ситуація з переробкою сміття та його утилізацією не тільки в нашій області, а й Україні», - каже Романюк.

Також він повідомив, що в місті потрібно вирішувати проблему із сортуванням сміття, адже це легший шлях, ніж потім будувати відповідні заводи із його переробки.

Назар Романюк додав, що відбувається процес штрафування громадян за викидання сміття, проте влада сама не створює умов для його утилізації.

Громадська активістка Оксана Марищук запропонувала створити сміттєспалювальний завод за технологією, яка не буде руйнувати навколишнє середовище.

«Такими заводами користується весь цивілізований світ», - говорить вона.

9dd2f9417f6e73b5cffd031ba84e8f41

У підсумку комісія ухвалила провести круглий стіл із проблеми сміттєвої переробки та його утилізації.

Обговорення питання про зміну тарифів на "катання" у луцьких маршрутних таксі розпочалося  зі встановлення причин їх підняття. Учасники засідання говорили, що є невелике коливання курсу долара, пальне протягом останніх 6 місяці втримує свою цінову планку, проте перевізники хочуть підвищити плату за проїзд, не покращуючи якість надання послуг.

«Повинен бути контроль квитка. Тарифи піднімаються протягом останніх п’ятнадцяти років, але ми забули, що таке квиток. Це «чорні» гроші. Як антимонопольний комітет може підіймати вартість квитка? В нас немає обчислення кількості пасажирів. Як ми можемо говорити про підвищення тарифів, не маючи продажу квитків? Це маразматична ситуація», - говорить голова комісії Назар Романюк.

«Нам потрібно пояснити пасажиру, що йому потрібен цей квиток. Ми повинні почати із суспільства, а тоді зайнятися перевізниками», - додав він.

Також учасники обговорення вважають, що потрібно створити систему штрафів для перевізників, які не видають квитків.

Голова Громадської ради Олександр Волянюк сказав, що явної потреби підіймати тарифи - немає. Перевізники не звітують за кількість пасажирів.

Він запропонував делегувати члена Громадської ради на круглий стіл у мерію, щоб той повідомив про рішення незгоди із підвищенням тарифів на проїзд у міському транспорті.

 16833561_433402843704601_33278118_o