22 лютого 2017 року члени Громадської ради, які увійшли до складу контрольно- кадрової комісії розробили та затвердили Положення - порядок публічних кадрових слухань, що і покалало старт діяльності Комісії.

До тимчасової комісії з кадрових питань увійшли голова громадської ради - Волянюк О.О., голови постійних комісій Громадської ради при Волинській облдержадміністрації - Богдан Ульчак (ГО «Правовий форум «Універсал»), Володимир Данилюк (ГО «Форум українських журналістів»), Борис Дєчєв (ГО «Федерація легкої атлетики міста Луцька»),Назар Романюк (ВОГО «Народний патруль»), Мар’яна Сорочук (ГО Правозахисна фундація «Мавіком») та делеговані представники від складу кожної комісії Громадської ради- Олійник О. Р., Твердохліб О. А., Бакулін В. О., Завадський В. М., Таран О. П.  Комісія буде діяти у складі 11 осіб.

Як наголосив голова Громадської ради при Волинській облдержадміністрації - Олександр Волянюк : "Публічні кадрові слухання проводяться з метою надання інформації громаді про претендентів на державні посади або на керівників державних органів та установ, на діяльність яких надійшла обґрунтована скарга від громадських організацій або окремих громадян. Основна ідея публічних кадрових слухань полягає у тому, що перед призначенням на керівну посаду особа повинна пройти громадську перевірку."

 

17036808_439724033072482_1631365789_o

16990568_439724509739101_1278718985_o

 

 Тимчасова комісія з кадрових питань

громадської ради при Волинській обласній державній адміністрації

 ПОРЯДОК ПУБЛІЧНИХ КАДРОВИХ СЛУХАНЬ

 

Публічні кадрові слухання організовує і проводить тимчасова комісія з кадрових питань Громадської Ради при Волинській обласній державній адміністрації у кількості 11 осіб. У тимчасову комісію з кадрових питань увійшли голова громадської ради, голови постійних комісій та представники п’яти постійних комісій Громадської ради. Склад тимчасової комісії з кадрових питань затверджений Президією Громадської ради при Волинській обласній державній адміністрації (протокол №4 від 16 лютого 2017 року).

Публічні кадрові слухання проводяться з метою надання інформації громаді про претендентів на державні посади або на керівників державних органів та установ, на діяльність яких надійшла обґрунтована скарга від громадських організацій або окремих громадян. Основна ідея публічних кадрових слухань полягає у тому, що перед призначенням на керівну посаду особа повинна пройти громадську перевірку.

За допомогою таких слухань кандидати на керівні посади в області стануть відомими громаді, яка матиме можливість ознайомитися з організаторськими, комунікативними та морально-етичними якостями претендентів. Також такі слухання дозволять виявити факти та відомості, що можуть стати на заваді призначенню кандидата на посаду і зроблять процес кадрових призначень у Волинській області більш відкритим та публічним.

Публічні кадрові слухання є відкритими для всіх бажаючих. Проводить публічні кадрові слухання модератор, який стежить за дотриманням порядку на слуханнях. Модератор обирається на початку засідання тимчасової контрольно-кадрової комісії з числа присутніх членів комісії. Модератор відкриває слухання, коротко інформує про порядок їх ведення. Усі отримують слово тільки з дозволу модератора. Виступи основних учасників публічних кадрових слухань не можуть перериватися, припинятися чи скасовуватись. Учасники публічних кадрових слухань повинні дотримуватися регламенту та норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ та інших дій, що заважають обговоренню.

Ключові складові публічних кадрових слухань:

- орган влади на офіційному сайті та у інших засобах масової інформації публічно оголошує посади, на які відбувається підбір кандидатів та кваліфікаційні вимоги для цієї посади;

- оголошення про проведення слухань щодо певної посади має бути оприлюднене в ЗМІ і на офіційному сайті Волинської ОДА мінімум за 3 робочі дні до їх проведення разом з відомостями про осіб, які претендують на посаду;

- кожен бажаючий, як особисто, так і через громадські організації та політичні партії, може запропонувати свою кандидатуру на визначену посаду;

- особа, яка претендує на зайняття посади повинна надати своє резюме та підготувати виступ до 10 хв.;

- публічні кадрові слухання проводяться за участю усіх претендентів на визначену посаду, яких сповіщають за 3 дні до проведення слухань;

- слухання відбуваються в приміщеннях органів влади за участю зацікавлених громадян, журналістів та працівників підрозділу, куди призначають керівника;

- кандидати на посади повинні розповідати не лише про себе а й представити короткий план та бачення своєї діяльності на посаді у формі публічного виступу до 10 хв., у якому повідомляє  коротко про себе, попередню діяльність і про своє бачення роботи на майбутній посаді; 

- всі учасники слухань повинні вести себе толерантно та стримано;

- результатом слухань є рекомендаційний висновок тимчасової комісії з кадрових питань Громадської Ради; 

- результати публічних кадрових слухань повинні бути оприлюднені на веб-сайті органу влади та доведені до відома широкої громадськості;

- громадська рада надсилає висновок органу влади, до компетенції якого належить призначення особи на керівну посаду, який носить рекомендаційний характер про призначення/не призначення особи на посаду.

Публічні кадрові слухання проводяться за наступним планом.

 

План засідання

1. Модератор відкриває публічні кадрові слухання і оголошує загальні правила та регламент.

2. Для кожного претендента надається для  виступу 10 хв. Усі претенденти виступають по черзі в алфавітному порядку.

3. Після виступів усіх претендентів надається час для запитань-відповідей.

4. Після запитань-відповідей триває обговорення, виступи присутніх.

5. Наприкінці публічних кадрових слухань надається підсумкове слово претендентам на посади (до 3-х хв.).

6. Заключне слово має модератор.

Тривалість слухань – не більше 1,5-и години. На публічних кадрових слуханнях можуть бути присутніми усі бажаючі.

Після публічних кадрових слухань проводиться закрите засідання тимчасової комісії з кадрових питань. Тимчасова комісія з кадрових питань готує протокол із рекомендаційним висновком по публічних кадрових слуханнях. Рекомендаційний висновок по кандидатах на посади готується за наступними критеріями: відповідність кандидата кваліфікаційним критеріям посади, здатність його налагодити взаємодію з громадськістю,досвіду роботи в органах місцевого самоврядування або  державної виконавчої влади; вміння працювати на комп’ютері; партійність та ін.

Рішення рекомендаційного висновку приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні. Засідання вважається чинним, якщо на ньому присутні не менше половини складу Тимчасової комісії.

 

 

 

Голова громадської ради

при Волинській ОДА                                                                                                                                                                                                                                       Волянюк О. О.