На Волині ліквідували Консультативну раду при прокуратурі Волинської області.

Про це стало відомо сьогодні, 31 березня, під час засідання Громадської ради при Волинській обласній державній адміністрації.

Голова Громадської ради при Волинській ОДА Олександр Волянюк заявив, що трапився такий інцидент, як розформування Консультативної ради при прокуратурі Волинської області. Відповідно до наказу Генерального прокурора, такі інститути, як консультативні ради, будуть розформовані.

ja3RUjcB9ew

За його словами, Громадська рада розробила звернення до генерального прокурора України Юрія Луценка, в якому йдеться про те, що до 2014 року органи прокуратури дискредитували себе в очах громадян, вони знищували малий та середній бізнес і захищали інтереси олігархів. З метою довіри до прокуратури в суспільстві, були створені консультативні ради, до яких увійшли громадські організації України. Консультативна рада при прокуратурі Волинської області намагалася утвердити позитивний імідж прокуратури, доносила до неї проблеми вирубки лісів, добування бурштину, контрабанди та інші нагальні проблеми області.

Також Громадська рада вимагає відреагувати на лист та відновити громадський контроль.

Це звернення адресується Президенту України Петру Порошенку, голові Волинської ОДА Володимиру Гунчику, голові Волинської обласної ради Ігорю Палиці та генеральному прокурору України Юрію Луценку.

Голова Консультативної ради при прокуратурі Волинської області Георгій Остров зазначив, що розформування пов’язане з блокадою та  подіями, які відбувалися в ОДА.

njbu5FUI_nw

«В нас був невеликий вплив на прокуратуру, але він був. Проаналізувавши ситуацію, ми побачили, що на сьогоднішній день громадські ради не є провладними, вони  невигідні для влади», - каже Остров.

Громадська рада підтримала це звернення.

Також планується проведення прес-конференції, на якій буде висунута вимога про відновлення громадського контролю.