Шановні члени Громадської ради запрошуємо Вас на круглий стіл по обговоренню змін до Податкового Кодексу в частині податку на виведений капітал, що відбудеться 15 червня о 14.00 в овальному заді ОДА.

В заході візьмуть участь Представники ДФС, консультативної ради при ДФС, експерти.

Зважаючи на значний суспільний резонанс та неоднозначність багатьох положень законопроекту, як з позиції наповнення бюджету, так і спрощення роботи бізнесу, надзвичайно важливим є якомога ширше обговорення зазначеного законопроекту та недопущення його прийняття без відповідного корегування, які усунуть суперечливі норми.

 

Інформаційна довідка

Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» Кабінет Міністрів повинен до 1 липня 2017 р. розробити і внести до Верховної Ради України проект закону щодо запровадження податку на виведений капітал.

Національна рада реформ в 2016 році підтримала ініціативу введення податку на виведений капітал з 1 січня 2018 року.

Відповідний законопроект, який було взято за основу, базується на наступних положеннях:

  • спрощення адміністрування за рахунок оподаткування конкретних операцій (замість фінансового результату) і відмова від контролю (оподаткування) будь-яких трансакцій (операцій) між платниками податку на виведений капітал;
  • акцент на оподаткування капіталу, що виводиться з країни, і максимальне стимулювання реінвестицій всередині країни за рахунок відкладеного оподаткування до моменту виведення коштів з бізнесу (країни);
  • створення умов для оновлення зношених об'єктів інфраструктури за рахунок відстроченого податку тощо.

 

Основна ідея полягає в тому, що податок стягується не в момент отримання прибутку за підсумками звітного періоду, а в момент розподілення. Тобто це фактично відкладений податок на прибуток, або свого роду кредит на розвиток бізнесу. Відповідно, об’єктом оподаткування буде виведений капітал у вигляді дивідендів – планується ставка 15%, та прирівняні що них платежі – 20%. Список останніх ще обговорюється, зокрема йдеться про операції із нерезидентами.